ProDen PlaqueOff® прашок за кучиња

(0 оценки и коментари)

1,490 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

лош здив кај кучиња Системски преку плунката делува против лош здив, забен камен и забен плак.

лош здив кај кучиња  Едноставно посипете врз храната на вашето домашно милениче.

Грижата за забите е еден од најзанемарените здравствени проблеми со кои се занимаваат сопствениците на домашни миленици.

Ако вашето куче страда од лош здив, тоа секако е знак за проблеми со оралното здравје.

Состојки: 100% специјално избрани органски алги. Природен јод 0,08%. Аналитички состојки: сиров протеин 5-8%, сирови масти 2-4%, сирова пепел 15-27%, сирови влакна <8%. Калории: 0,17 кал/дозерка.

Начин на употреба: посипете од прашокот еднаш дневно врз сува или влажна храна. Дозерка е вклучена во пакувањето.

* 1 пакување во просек се користи 5 месеци.

Бесплатна достава до сите градови за 1-2 работни денови. Нарачајте на 075 44 88 11

Начин на плаќање:

  • Онлајн
  • На врата во готово
  • На врата со картичка

 

Како и кај луѓето, бактериите од забниот плак постојано се формираат во устата на сите мачки и кучиња. Плакот може да се таложи на забите, непцата и јазикот, што доведува до лош здив, заболување на непцата (крварење), дентален плак и забен камен.

Ако не се преземе ништо ова може да предизвика неподнослива болка и најлошо од сè предвремено губење на забите. Откако плакот ќе се калцифицира во забен камен, повеќе не може да се измие со четка за заби. Во многу случаи мора да се отстрани од страна на ветеринар со помош на ултразвук и анестезија.

Ако таложењето забен камен не се лекува, може да резултира со лош здив, заболување на непцата, расипани заби и предвремено губење на забите. Забен камен кој е дозволено да остане предолго може да предизвика и инфекции кои можат да се шират низ телото и да го оштетат срцето, белите дробови, црниот дроб и негативно да влијаат врз функциите на бубрезите.

ProDen PlaqueOff® прашокот е стоматолошки производ за миленици, којшто може да помогне во намалување на наслагите и забниот камен. Овој целосно природен производ е направен од специјално избрани норвешки алги (D1070). ProDen PlaqueOff® прашокот има корисно влијание врз оралната хигиена, го намалува лошиот здив до 63% по 12 недели и го намалува плакот до 35% по првите 8 недели од користење.

ProDen PlaqueOff® прашокот доаѓа во гранулирана форма која лесно се додава во храната секој ден. Активна состојка е специјално избраната алга, Ascophyllum nodosum, којашто расте на брегот на северниот дел од Атлантикот. Богата е со природен јод и содржи важни витамини и минерали.

PlaqueOff Dog прашокот не содржи:

  • пигменти;
  • адитиви;
  • вештачки конзерванси;
  • глутен;
  • шеќер.

ProDen PlaqueOff® прашокот е достапен во пакување од 60 грама.

ProDen PlaqueOff® прашокот е природен, лесен и ефикасен начин за обезбедување добра орална и забна хигиена кај кучињата.

PRODEN PLAQUEOFF® ПРАШОКОТ ПОСЕДУВА ПЕЧАТ ЗА ОДОБРЕНИЕ ОД ВЕТЕРИНАРНИОТ СОВЕТ ЗА ОРАЛНО ЗДРАВЈЕ (VOHC®).

Упатство за дозирање:

Мачки и кучиња <10 кг: 1 дозерка*

Кучиња 10-25 кг: 1-2 дозерки*

Кучиња > 25 кг: 2-3 дозерки*

* Дозерката е вклучена во кутијата.

* 1 пакување во просек се користи 5 месеци.

PRODEN PLAQUEOFF® ПРАШОКОТ ТРЕБА ДА СЕ КОРИСТИ ЕДНАШ ДНЕВНО И МОЖЕ ДА СЕ ДОДАВА ВО ВЛАЖНА ИЛИ СУВА ХРАНА. ЕДНАШ ДНЕВНО ПОСИПЕТЕ ГО ПРОИЗВОДОТ ВРЗ ВЛАЖНА ИЛИ СУВА ХРАНА И ПРОМЕШАЈТЕ.  КОЛКУ ВРЕМЕ Е ПОТРЕБЕНО ЗА ДА ЗАБЕЛЕЖИТЕ ПОЗИТИВЕН ЕФЕКТ ВРЗ ЗАБИТЕ И ЛОШИОТ ЗДИВ. МОЖЕ ДА Е РАЗЛИЧНО ЗА СЕКОЕ МИЛЕНИЧЕ. ДОКОЛКУ САКАНИОТ ЕФЕКТ НЕ СЕ ПОСТИГНЕ ПО 2 МЕСЕЦА, МОЖЕТЕ ДА ЈА ЗГОЛЕМИТЕ ДОЗАТА. ОТКАКО ЌЕ СЕ ПОСТИГНЕ ЕФЕКТ ВРАТЕТЕ СЕ НА ПРЕПОРАЧАНАТА ДОЗА.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ProDen PlaqueOff® прашок за кучиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.