PRIMA DOG Game meal pouch

(0 оценки и коментари)

165 ден300 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

-Вкусна комплетна храна.
-Леснo за користење пакување
-Пченица и без соја
-Без вештачки бои или вкусови
-Направено во Европа

PrimaDog Game оброкот е месна, без пченица влажна храна за секое куче. Со оваа целосна храна, можете да ја замените сувата храна на вашето куче или да ја направите попријатна. Истовремено, ги диверзификувате оброците на вашето куче и ја поддржувате цревната благосостојба, бидејќи стимулот донесен од различна храна го збогатува цревниот бактериски напор и на пример може да ги спречи алергиите.

Шифра: /
Availability: instock
Бренд:Prima Dog
Сподели:

СОСТАВ
Месо и животински деривати 63% (игра 4%), ориз 2%, зеленчукови деривати (грашок брашно 1%, лигноцелулоза 1%), минерали. Содржи природни антиоксиданти: екстракти од токоферол од зеленчуко масло (1b306 (i)) и екстракт од рузмарин.

Аналитички составни делови
Суров протеин 9,5%, сурова маст 7,2%, пепел 3,1%, влага 76%, влакна 2,2%, калциум 0,3%, фосфор 0,3%, натриум 0,4%. Метаболизабилна енергија: 760 kcal/kg.

Водич за хранење
Служи како таква или измешана со сува храна. Складирајте на собна температура. Откако ќе се отвори, ладете и користете во рок од 2 дена. Најдобро пред датумот и бројот на пакетот: видете пакување.

Исхрана / ден

Тежина на кучето (kg)храна / на ден (g)
5 kg260 g
10 kg400 g
15 kg520 g
20 kg800 g
25 kg900 g
30 kg1100 g

Пакување: 260 g, 600 g.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PRIMA DOG Game meal pouch”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.