Exclusion Tuna Junior – храна за средна раса кучиња

1,200 ден3,650 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Комплетна храна формулирана со извор на животински протеини за Junior кученца од средна раса со туна.

Шифра: /
Availability: instock
Бренд:Exclusion
Сподели:

Состав:дехидрирана туна (30%), ориз, грашок, свинска маст, рибино масло, коноп (1%), квасец, дехидрирана луцерка, пулпа од сушена цикорија (0,5%), масло од камелина (0,3%),маслиново масло (0,3%), фрукто-олигосахариди, β-1,3 глукани од алгите Еуглена,грацилис мускул (0,06%), глукозамин (0,04%), дехидрирана брокула(0,03%), калинка дехидрирана (0,03%), домати дехидрирана (0,03%), мојаве јука, хондроитин сулфат (0,01%).

Аналитички состојки:сурови протеини 28%,сурови масти20%,суров пепел 6,5%,сурови влакна 2,3%,влага 8%,калциум 1,1%,фосфор 0,9%.

Адитиви по кг: нутритивни адитиви:Вит. А 12.050 U.I., Вит. D3 600 U.I., Вит. Е 550 mg, Вит. C 60 mg, Вит. Б1 10 mg, Вит. Б2 6 mg, Вит. Б3 25 mg, Вит. Б6 11 mg, Вит. Б12 0,2mg, фолна киселина 1,8 mg, Вит. H 1,8 mg, бетаин 1,290 mg, пентахидрат на пехар сулфат (бакар 12,8 mg), пехар хелат на амино киселини хидрат(бакар 5,5 mg), цинк оксид (цинк 122 mg), цинк хелат од амино киселини хидрат (цинк 53 mg), манган оксид (манган 29 mg),манган хелат на амино киселини хидрат (манган 12,5 mg), калиум јодид (јод 3,8 mg), натриум селенит (селен 0,3 mg), железенкарбонат (железо 198 mg).

Антиоксиданси: токоферол екстракти од растителни масла 150 mg.

Упатства за хранење: послужете ја храната сува според табелата за хранење. Секогаш оставајте на располагање свежа вода

Пред употреба: видете го датумот и серијата испечатени на пакувањето. Да се чува на ладно и суво место.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.