Exclusion Lamb Adult – храна за мала раса кучиња

970 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Комплетна храна формулирана со извор на животински протеини за Adult кучиња од мала раса со јагнешко месо.

Шифра: Недостапно
Availability: instock
Бренд:Exclusion
Сподели:

Состав:дехидрирано јагнешко (28%), ориз, грашок, свинска маст, хидролизирани животински протеини со мала молекуларна тежина, дехидрирана луцерка, коноп (1%), квасец,пулпа од сушена цикорија (0,5%), натриум хлорид, масло од камелина (0,3%), маслиново масло (0,3%), β-1,3 глукани од алгите  Еуглена  грацилис мускул (0,06%),глукозамин (0,04%), дехидрирана брокула (0,03%), дехидрирана калинка (0,03%), дехидриран домат (0,03%), мојаве јука, хондроитин сулфат (0,01%).

Аналитички состојки:сурови протеини 25%,сурови масти 16%,суров пепел 8%,сурови влакна 2,5%,влага 8%,калциум 1,3%,фосфор 1,1%.

Адитиви по кг: нутритивни адитиви:Вит. А 10.850 U.I., Вит. D3 540 U.I., Вит. Е 500 mg, Вит. C 55 mg, Вит. Б1 9 mg, Вит. Б2 5 mg, Вит. Б3 22,5 mg, Вит. Б6 10 mg, Вит. Б12 0,2mg, фолна киселина 1,6 mg, Вит. H 1,6 mg, бетаин 1,160 mg, пентахидрат на пехар сулфат (бакар 11,5 mg), хидрат на бакар хелат на амино киселини(бакар 5 mg), цинк оксид (цинк 110 mg), цинк хелат на амино киселини хидрат (цинк 47 mg), манган оксид (манган 26 mg), манган хелат на аминокиселини хидрат (манган 11 mg), калиум јодид (јод 3,4 mg), натриум селенит (селен 0,3 mg), железен карбонат(железо 178 mg), Л-карнитин 50 mg.

Антиоксиданси: токоферол екстракти од растителни масла 115 mg.

Упатства за хранење: послужете ја храната сува според табелата за хранење. Секогаш оставајте на располагање свежа вода.

Пред употреба: видете го датумот и серијата испечатени на пакувањето. Да се чува на ладно и суво место.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.