Calibra Sensitive Lamb – Premium Line 12kg

4,225 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Нутритивно комплетна храна за возрасни кучиња од сите раси; исто така погодна за кучиња со чувствително варење или чувствителни кожа или крзно. Единствен извор на протеин од животинско потекло е јагнешко месо кое е лесно сварливо и многу вкусно.

Availability: instock
Бренд:Calibra
Сподели:

Протеин од животинско потекло од вкупна содржина на протеини 70 %
Рецептот е без: пченица, глутен, соја, вештачки бои и конзерванси и генетскимодифицирани состојки.
Прилагодени адитиви:
– Пребиотици: ја поддржуваат цревната микрофлора и го зајакнуваат
имунолошкиот систем
– Масло од лосос: содржи неопходни состојки за развој и функција на мозокот, ги
поддржува физиолошките функции на кожата и крзното, а и го подобрува
нивниот квалитет
– Мешавина од овошје и зеленчук: извор на витаними, минерали, и
антиоксидански кои го подобруваат варењето и го зајакуваат имунитетот

Состав:

јагнешки протеин 26%, пченка, ориз 20%, овес 14%, масти од живина 4%, пулпа од сушено јаболко 2%, пивски квасец, хидролизиран пилешки црн дроб 2%, масло од лосос 1%, морков 1%, грашок 1 %, сушен магдонос 0,5%, сушена ламинарија 0,4% (Ascophyllum nodosum), глукозамин (260 mg/kg), хондроитин сулфат (160 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), фрукто-олигосахариди (80 mg/kg) , Мојаве јука (80 mg/kg), β-глукани (40 mg/kg)
Аналитички состојки: суров протеин 25%, сурови масти 14%, суров пепел 7%, сурови влакна 2,8%, влага 9%, калциум 1,6%, фосфор 1,2%, натриум 0,3%, омега-3 масни киселини 0,25%, омега-6 масни киселини 1,5%.

Енергетска вредност што може да се метаболизира: 3 740 kcal/kg
Нутритивни адитиви на 1 кг: витамин А (3a672a) 12.000 I.U., витамин D3 (E671) 1.000 I.U., витамин Е (3a700) 300 mg, биотин (3a880) 0.5 mg, бакар (3b406 mg, 6 мг 3 бб) 1 , железо (3b106) 60 mg, манган (3b504) 30 mg, јод (3b201) 0,5 mg, селен (3b810) 0,12 mg
Содржи природни антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од
растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.