Calibra LIFE Adult Small Breed Lamb – Superpremium 1,5kg

780 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Комплетна, монопротеинска и хипоалергена сува храна за возрасни кучиња од мала раса (до 10 кг) со помала гранулација. Хипоалергичниот состав од јагнешко месо и мала содржина на житарки (само ориз) е лесно сварлив и погоден за малите раси кучиња. Храната е збогатена со масло од лосос кое помага во негување на крзното и одржување на виталноста.

Availability: instock
Бренд:Calibra
Сподели:

Протеин од животинско потекло од вкупната содржина на протеини: 80%
Рецептот е без: пченица, соја, пченка, вештачки бои и конзерванси и генетски модифицирани состојки.
Специјални додатоци:
– Масло од лосос: извор на омега -3, ги поддржува физиолошките функции на кожата и крзното и го подобрува нивниот квалитет, има и антиинфламаторни својства
– Витамини и хелатни минерали: за правилна функција на организмот, превенција од болести и зајакнување на имунолошкиот систем
– Фрукто-олигосахаридите и манан-олигосахаридите (FOS, MOS): пребиотици кои ја поддржуваат цревната микрофлора и правилната функција на дигестивниот систем
– β-глукан: го стимулира и поддржува имунолошкиот систем
– Lactobacillus acidophilus (инактивиран): има парапробиотска функција и позитивно влијае на имунолошкиот систем
Состав: јагнешки протеин (40%), ориз (28%), масти од живина (11%, зачувани со токофероли), пивски ориз (10%), сушена пулпа од јаболко (3%), квасец, хидролизиран пилешки црн дроб (2 %), масло од лосос (2 %), пребиотици (манан- олигосахариди 120 mg/kg, β-глукани 100 mg/kg, фрукто-олигосахариди 70 mg/kg), сушен рузмарин и мајчина душица (200 mg/kg), јука мојаве (80 mg/kg), Lactobacillus acidophilus HA – 122 инактивирани (15 × 109 клетки/kg).
Аналитички состојки: сурови протеини 27%, сурови масти 17%, сурови влакна 2,5%, суров пепел 7%, влага 9%, калциум 1,6%, фосфор 1,2%, натриум 0,4 %, магнезиум 0,1%, омега-3 масни киселини 0,5%, омега-6 масни киселини 2%
Енергетска вредност што може да се метаболизира: 3 905 kcal/kg
Нутритивни адитиви на 1 кг: витамин А (3a672a) 16.500 I.U., витамин D3 (E671) 1.650 I.U., витамин Е (3a700) 300 mg, витамин Ц (3a312) 250 mg, витамин Б1 (3a88 mg, витамин Б2 6mg, ниацинамид (3а315) 23 mg, калциум пантотенат (3а841) 12 mg, витамин Б6 (3а831) 4,8 mg, фолна киселина (3а316) 0,6 mg, витамин Б12 0,05 mg, биотин (3а880) 0,65mg, холин хлорид (3a890) 1.800 mg, органски цинк (3b606) 90 mg, органско железо (3b106) 75 mg, органски манган (3b504) 30 mg, органски бакар (3b406) 14 mg, јод (3b.7 mg, органски селен) 3b810) 0,2 mg.
Содржи природни антиоксиданси одобрени од ЕУ: токоферол екстракти од
растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.