Calibra Expert Nutrition Sensitive Salmon – Superpremium 14kg

6,370 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Комплетна монопротеинска хипоалергена сува храна од лосос за возрасни кучиња со чувствително варење. Лесната сварливост е погодна за нега на кожата и крзното, како и за заштита на чувствителниот дигестивен систем кај кучињата. Помага и на кучињата кои се склони кон алергии.

Availability: instock
Бренд:Calibra
Сподели:

Протеин од животинско потекло од вкупната содржина на протеини: 85%
Рецептот е без: пченица, соја, пченка, вештачки бои и конзерванси и генетски модифицирани состојки.
Специјални додатоци:
– Масло од лосос: извор на омега -3, ги поддржува физиолошките функции на кожата и крзното и го подобрува нивниот квалитет, има и антиинфламаторни својства
– Витамини и хелатни минерали: за правилна функција на организмот, превенција од болести и зајакнување на имунолошкиот систем
– Фулвична киселина: има антиоксидативно дејство – го детоксицира организмот така што ги апсорбира токсините и му помага да ги елиминира. Ја поддржува апсорпцијата на хранливи материи, помага да се стабилизира цревната микрофлора и има антиинфламаторно дејство
Состав: протеин од лосос (35%), ориз (26%), хидролизиран протеин од лосос (10%), пивски ориз (9%), живинска маст (7%, конзервирана со токофероли), сушена пулпа од јаболко (5%), лососово масло (3%), квасец, хидролизиран пилешки црн дроб (2 %), фулвична киселина (0,2%), пребиотици (манан-олигосахариди 120 mg/kg, β-глукани 100 mg/kg, фрукто-олигосахариди 70 mg/kg), глукозамин (260
mg/kg), сушен рузмарин и мајчина душица (200 mg/kg), хондроитин сулфат (160 mg/kg), мојаве јука (80 mg/kg), лактобацилус ацидофилус HA – 122 инактивирани (15 × 109 клетки/кг ).
Аналитички состојки: суров протеин 26%, сурови масти 15%, сурови влакна 2,5%, суров пепел 6,5%, влага 9%, калциум 1%, фосфор 0,8%, натриум 1%, магнезиум 0,15 %, омега- 3 масни киселини 0,8%, омега-6 масни киселини 2,2%
Енергетска вредност што може да се метаболизира: 3 830 kcal/kg Нутритивни адитиви на 1 кг витамин А (3a672a) 16.500 I.U., витамин D3 (E671) 1.650 I.U., витамин Е (3a700) 300 mg, витамин Ц (3a312) 250 mg, витамин Б1 (3a820) 4.8 mg, витамин Б2 6 mg, ниацинамид (3a315) 23 mg, калциум пантотенат (3a841) 12 mg, витамин Б6 (3a831) 4,8 mg, фолна киселина (3a316) 0,6 mg, витамин
Б12 0,05 mg, биотин (3a880) 0,65 mg, холин хлорид (3a890) 1.800 mg, органски цинк  (3b606) 90 mg, органско железо (3b106) 75 mg, органски манган (3b504) 30 mg, органски бакар (3b406) 14 mg, јод (3b.7 mg, органски селен) 3b810) 0,2 mg.
Содржи природни антиоксиданси одобрени од ЕУ: токоферол екстракти од
растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.