Џиновска Универзална четка

1,490 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Крути иглички од 15 мм. УПОТРЕБА: За четкање на палтото и отстранување на јазли и заплеткувања кај сите видови на средни и големи кучиња.

Постои и во средна димензија.

Одлична за пробивање низ густи крзна без длабоки заплетканици.

Доволно мека за кожата при секојдневна употреба, но доволно цврста за употреба во салон за голем волумен

Пластична рачка со меки иглички од нерѓосувачки челик

УПОТРЕБА: За четкање палто, исправување на косата и отстранување јазли кај сите видови на палта со кратка и средна должина.

ЗА: средни и големи кучиња и мачки.

Консултирајте се секогаш со професионален стилист пред да купите четка бидејќи таа треба да биде прилагодена на расата на вашето куче, видот и должината на неговото палто.

Научете ги секогаш правилните гестови за да го добиете максимумот од четката меѓу вашите раце. Во комбинација со четката треба да имате минимум опрема како лосион расплеткувач или балсам а четкање, механички расплеткувач со жилети и чешел.

Артеро колекцијата се користи во целиот свет од страна на професионални стилисти за миленици, грумери за кучиња, одгледувачи и сопственици на кучиња кои сакаат да се грижат и добијат квалитетно крзно кај својот миленик

Availability: outofstock
Бренд:Artero
Сподели:

Нема на залиха

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.