Чешел Andis мал 190мм

990 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Ги идентификува јазлите и отстранува цврстите нечистоти во крзното. Идеален за мачки и мали и средни кучиња.

Од Andis® Професионални производи за стилизирање на домашни миленици.

Оригинален долг корисен чешел со фино-цврст челик на Andis

Овие чешли се најразновидниот и најиздржливиот избор за професионалните негуватели.

Суштинска алатка за детекција, отплеткување, доработка и отстранување на мртвите влакна од кратки до средно долги коси на кучиња и мачки.

Ситните/груби чешли често се користат за расплеткување и чешлање на косата.

Растојанието меѓу забите на чешелот е 75% груб 25% фин.

Лесни, но квалитетни и цврсти чешли со заоблени иглички лесно се лизгаат низ косата и помагаат да се стимулираат кожата и фоликулите на косата без да ја иритираат или гребат кожата. Овие чешли со професионален квалитет цврсти иглички од не’рѓосувачки челик кои не се виткаат ниту паѓаат при соодветна употреба без пруимена на сила врз крзното. Игличките со кружен врв лесно се лизгаат низ палтото.

Рачката или ‘рбетот на чешелот се заоблени што ви обезбедува удобно и нелизгачко држење.

Одлично за домашна употреба, професионални одгледувачи, ветеринари, грумери и стилисти на домашни животни итн.

Availability: outofstock
Бренд:Andis
Сподели:

Нема на залиха

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.