VetiCoal за миленици, 30 ml

(0 оценки и коментари)

550 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната за животни како поддршка на дигестивниот систем.

Упатство за употреба: Veticoal содржи 50% активен јаглен. Да се применува директно во уста или да се промеша во храната. Секогаш да се обезбеди вода за пиење. Куче 2-6ml/kg, мачка 2-8ml/kg, птици 2-6ml/kg, феретки 2- 6ml/kg, морско прасе 2ml/kg, зајаци 2-6ml/kg, рептили 2-10ml/kg, глодари 2ml/kg, желки 2-10ml/kg

Состав: активен јаглен, морска трева.
Аналитички состав: сирови протеини 0,5%, сиров пепел 3%, сирови влакна 8,5%,
сирови масла и масти 0%, натриум 0%, влага 48%

Шифра: 658541
Availability: instock
Бренд:Mervue
Сподели:

Да се чува на суво место на температура под 25 °С во оригиналното пакување. Да не се изложува на директна сончева светлина. Да не се замрзнува. По употреба секогаш да се затвора со капачето. Да се чува вон дофат на деца. За орална примена кај животните. Не е за човечка употреба. Да не се надминува препорачаната доза. Пред употреба консултирајте го вашиот ветеринар.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “VetiCoal за миленици, 30 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.