Sinomarin Adult spray 125ml

(0 оценки и коментари)

365 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

100% Природен 100% Безбеден Клинички Докажан Назален Деконгестив

Идеален за деца над 6 години и возрасни.

Ја ослободува назалната конгестија (затнатиот нос)
Чисти и одзатнува
Единствен 2.3% NaCl хипертоничен раствор од морска вода кој што може да се употребува континуирано со месеци без притоа да се има било каков несакан ефект.

Sinomarin® Adults 125 ml е 100% природен клинички докажан назален деконгестив (одзатнувач на нос). Sinomarin® Adults 125 ml е 100% природно решение кое ќе Ви помогне да дишете полесно.

Пумпица со волумен на испрскување од 1.6 ml/s која не оксидира, безбедно затворена, која дава можност за употреба на производот до неговиот рок на употреба.

Хипертонично решение од морска вода со 2.3% концентрација на NaCl, богат со минерални соли и елементи во трагови (корисни состојки од морето). 100% природен, 100% безбеден, без лекови, презервативи или хемиски адитиви. Без несакани дејства и без контраиндикации. Безбеден за деца над 6 години, безбеден за користење за време на бременост и доење. Одличен степен на толеранција.

Својства: ја олеснува назалната конгестија (затнатиот нос) и притисокот во синусите преку природен пат на осмоза. Ја чисти темелно носната шуплина, елиминирајќи го акумулираниот слуз, алергени, инфективни агенси и други нечистотии. Го намалува воспалението на носната слузница и ја враќа нејзината природна функција. Помага при спречување на секундарни инфекции и компликации, како што е воспаление на средно уво. Ја навлажнува носната шуплина, ја подобрува мукоцилијарната влажност, го намалува времетраењето на користење на медицински деконгестиви (еднокомпонентни, двокомпонентни, кортикостероиди, антихистаминици). Генерално го подобрува квалитетот на живот преку ублажување на симптомите поврзани со назална конгестија (затнат нос), јадеж на носот, кивање, притисок, нарушување на спиење.

Sinomarin® Adults 125 ml се препорачува:

во сите случаеви на назална конгенсија (затнат нос)
настинка и грип
синузитис (акутен, хроничен)
ринитис (акутен, хроничен и алергичен)
во случаеви кога медикаметозните деконгестиви се контраиндицирани (на пр. бременост, доење, воспаление на тироидна жлезда, висок крвен притисок, дијабетис итн.)
за спречување на секундарни инфекции и компликации, ОТИТИС МЕДИА (воспаление на средно уво)
побрзо обновување и ограничување на компликациите после назален хируршки зафат
за секојдневна назална хигиена (во загадена средина)
ЕФИКАСЕН САМ, ЕФИКАСЕН КАКО ДОПОЛНИТЕЛЕН ТРЕТМАН

Начин на употреба: За возрасни и деца над 6 години 1-3 впрскувања во секоја ноздра, 2-3 пати на ден.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Sinomarin Adult spray 125ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.