Proculin Lens раствор за леќи

(0 оценки и коментари)

465 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Повеќенаменски раствор за дезинфекција, зачувување, чистење, хидратација, подмачкување, плакнење и за отстранување на протеинските наслаги, за сите видови контактни леќи, вклучувајќи и силиконски леќи со хидрогел. Се препорачува за чуствителни лица кои се склони кон суви очи.

Состав

Натриум хијалуронат (0,025%)

Полихексаметилен бигванид (0,0001 %)

Мирапол А15

Натриум едетат

Полимер на метилоксиран

Пакување

Пластично шише од 400 ml со антибактериска кутија за леќи.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Proculin Lens раствор за леќи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *