Microlife BP AG1-40 апарат за мерење крвен притисок

(0 оценки и коментари)

1,727 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Комбинирајќи ги добрите перформанси на останатите манометарски комплети за мерење на крвен притисок, MICROLIFE BP AG1-40 е надграден и усовршен на повисоко ниво. Со ергономски дизајн, широк опсег на манжетните, оптимално пумпање и испумпување и голема прецизност во мерењето MICROLIFE BP AG1-40 ANEROID BLOOD PRESSURE KIT се препорачува за професионална употреба. Комплетот содржи: висококвалитетен сфигмоманометар, стетоскоп, професионални манжетни, пумпа, регулационен вентил и мека практична торбичка.

Availability: instock
Бренд:Microlife
Сподели:

Модел: BP AG1-40
Димензии: 170 x 65 x 105 mm
Тежина: 520g
Опсег на мерење: 0 – 300 mmHg

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Microlife BP AG1-40 апарат за мерење крвен притисок”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.