URIAGE BARIESUN SPF50+ спреј 200ml

(0 оценки и коментари)

1,163 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Благодарение на комплексот за филтрирање со високи перформанси, овој спреј обезбедува многу висока заштита од УВА и УВБ зраци, слободни радикали и спречува сушење на кожата. Неговата лесна, безмасна и пријатно миризлива текстура гарантира ново уживање во употребата секој пат кога ќе се примени. Овој спреј гарантира висока безбедност, висока толеранција и брза апсорпција.

 

Шифра: URI258
Availability: instock
Бренд:Uriage
Сподели:

Спречува фотостареење
Термалната вода Uriage, во основата на формулите на Bariésun, се бори против штетните ефекти на сонцето. Затоа, кожната бариера е засилена и ДНК е заштитена од оштетување од УВ зраци.

Заштитува од УВ зраци
Неговиот нов комплекс на филтри од најновата генерација обезбедува многу висока заштита од УВ зраци. Овој спреј гарантира докажана фотостабилност и широко покривање на УВБ и УВА.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “URIAGE BARIESUN SPF50+ спреј 200ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.