Uriage Bariésun Dry Mist Ultra Light Texture SPF30 200ml

(0 оценки и коментари)

1,052 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Uriage Bariesun Dry Mist Ultra Light Texture SPF30 е крема за сончање со висока заштита, специјално дизајнирана за светла до темна кожа. Овој спреј е идеален за големи површини, бидејќи неговата примена е брза и лесна. Брзо се апсорбира без да остава леплива сензација на кожата. Благодарение на комплексот на филтри и витамините Ц и Е, овој крем за сончање штити од UVA и UVB зраци и слободни радикали, а исто така има и навлажнувачки ефект поради Uriage термалната вода и Aquaspongines. Совршен за активности на отворено.

Шифра: URI249
Availability: instock
Бренд:Uriage
Сподели:

Време на примена: пред изложување на сонце;
Возраст: 15+;
Тип на кожа: сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа;
Главни придобивки: ја штити кожата од UVA и UVB зрачење и слободните радикали и ја спречува нејзината сувост;
Формулиран без: алкохол.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Uriage Bariésun Dry Mist Ultra Light Texture SPF30 200ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.