Heliocare гел SPF 50 за нормална и масна кожа

(0 оценки и коментари)

700 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

HELIOCARE GEL SPF 50
Единствена формулација, наменета за фото-имуно-заштита од штетното дејство на UVA и UVB зраците на сонцето, наменета за нормална кон масна, акноична кожа. Благодарениа на FERNBLOK антиоксидансите и активаторите, гелот ја обновува, храни и заштитува кожата. Едновремено се спречува стареењето на кожата. Не ја суши кожата. Хипоалерген, некомедоген. Без парфеми. Состав: Обележан на амбалажата

 

 

Availability: instock
Бренд:Heliocare
Сподели:

Начин на употреба: пред изложување на сонце, нанесете го гелот преку целата површина на кожата. Повторете ја постапката неколку пативо текот на денот.

Предупредување: Само за надворешна употреба
Да се избегнува контакт со очи и слузокожа. Во случај на црвенило или иритација, да се прекине користењето на препаратот

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Heliocare гел SPF 50 за нормална и масна кожа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.