Heliocare airgel пена со заштитен фактор SPF 50

(0 оценки и коментари)

979 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Иновативен гел со ниска густина со многу висока фотоимуно заштита. Со својата ексклузивна комбинација на напредни филтри и Bioshield систем, обезбедува широк спектар на заштита од UVA, UVB, видлива светлина и инфрацрвени зраци. Збогатен со Fernblock® FC за моќна антиоксидантна активност и активни состојки кои ги поправаат оштетувањата од сонцето. Погоден за сите типови на кожа, со меко, невидливо чувство на кожата.

Availability: instock
Бренд:Heliocare
Сподели:

Некомедоген. Без алкохол и парабени. Тестиран под дерматолошка и офталмолошка контрола.

Начин на употреба: Протресете пред употреба. Со шишето во исправена положба, прснете на раката, а потоа нанесете рамномерно на кожата пред изложување на сонце. Нанесувајте почесто или на секои 2-3 часа при интензивна изложеност, особено по пливање или потење.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Heliocare airgel пена со заштитен фактор SPF 50”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.