HELIOCARE 360° GEL OIL-FREE SPF 50 немасен гел за нормална и мрсна кожа

(0 оценки и коментари)

979 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Иновативен немасен гел со многу висока фотоимуно заштита. Со својата ексклузивна комбинација на напредни филтри и Bioshield систем, обезбедува широк спектар на заштита од UVA, UVB, видлива светлина и инфрацрвени зраци. Збогатен со Fernblock® FC за моќна антиоксидантна активност и активни состојки кои ги поправаат оштетувањата од сонцето. Неговата немасна формулација го прави особено погоден за нормална, комбинирана и масна кожа, правејќи ја мека, нежна и сува, редуцирајќи го сјајот.

 

Availability: instock
Бренд:Heliocare
Сподели:

Некомедоген. Без алкохол и парабени. Тестиран под дерматолошка и офталмолошка контрола.

Начин на употреба: Протресете пред употреба. Нанесете рамномерно на кожата пред изложување на сонце. Нанесувајте почесто или на секои 2-3 часа при интензивна изложеност, особено по пливање или потење.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “HELIOCARE 360° GEL OIL-FREE SPF 50 немасен гел за нормална и мрсна кожа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.