Eucerin PHOTOAGING CONTROL SPF50 CC Hell – Крем за заштита од сонце за лице за секој тип на кожа светла, 50ml

(0 оценки и коментари)

1,182 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Крем за сончање за сите типови кожа што содржи светол пигмент.
Многу висока заштита од UVA / UVB, крем за лесна текстура за сите типови кожа на лицето.
Долготраен мат ефект со пигменти за да се изедначи тенот.
Фотостабилен филтер и биолошка клеточна заштита ги штитат клетките од оштетување предизвикано од UV зрачење и
го поддржуваат природниот механизам за поправка на ДНК на кожата.

Шифра: EUCERI52
Availability: instock
Бренд:Eucerin
Сподели:

Намена:
• Висока UVA/UVB заштита – во согласност со стандардите на ЕУ.
• Ја заштитува кожата од предвременото фотостареење, а со хијалуронската киселина помага за намалување на брчките.
• Лесна, немасна текстура, не остава чувство на лепливост.
• Погоден како основа за шминка.
• Тестиран на жешка и влажна клима. Некомедоген. Без мирис.
• Дерматолошките иследувања ја докажуваат подносливоста од кожата, дури и од чувствителната кожа.
Иновацијата: ADVANCED SPECTRAL TECHNOLGY комбинира UVA/UVB филтри за многу висока UV заштита и ликохалкон А, кој помага за неутрализација на слободните радикали од UV и ВЕВС (високоенергетска видлива светлина). Формулата со кратко- и долговерижна хијалуронска киселина видно ги намалува брчките на лицето и деколтето.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Eucerin PHOTOAGING CONTROL SPF50 CC Hell – Крем за заштита од сонце за лице за секој тип на кожа светла, 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.