Carroten SUNCARE DRY OIL SPF30

(0 оценки и коментари)

590 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

SUPREME LIGHT ТЕХНОЛОГИЈА (UVB+UVA+IRA)
МОМЕНТАЛЕН РАЗЛАДУВАЧКИ ЕФЕКТ
МОМЕНТАЛНА АПСОРБЦИЈА
НЕ ЗАДРЖУВА ТРАГИ ОД ПЕСОК
360° РАСПРСКУВАЧКИ СИСТЕМ
БЕСПРЕКОРЕН ТЕН
ВЕГАН ПРИЈАТЕЛСКИ ПРОИЗВОД
ВИСОКА ЗАШТИТА

Coconut Dreams Suncare суво масло со SPF 30 претставува специјална мешавина на масла од морков и кокос која го забрзува процесот на потемнување на кожата. Не-масната формула со лесна текстура моментално се апсорбира и ја прави кожата уникатно мека. Сувото масло ја освежува кожата и се нанесува со помош на 360 ° распрскувачки систем кој обезбедува лесна апликација од сите агли.

ПАКУВАЊЕ: 150ml

Availability: instock
Бренд:Carroten
Сподели:

ТЕХНОЛОГИЈА НА ПОТЕМНУВАЊЕ:Напреден систем за интензивно потемнување и нега на кожата (Infinite Tan System: масло од морков+ кокосово масло) кој го забрзува потемнувањето и обезбедува длабок и блескав тен.

SUN CARE ТЕХНОЛОГИЈА: Троен напреден систем за заштита (UVB+UVA+IRA) кој опфаќа широк спектар на сончеви зраци и обезбедува заштата од штетното УВ и инфрацрвено зрачење на сонцето кое е одговорно за превременото стареење и други оштетувања на кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Добро протресете пред употреба.Рамномерно испрскајте обилно количество на целото тело, пред изложување на сонце.Повторете го нанесувањето почесто, особено после пливање, бришење или потење. Не прскајте директно на лицето,нанесете на рацете, а потоа на лицето избегнувајќи ја областа околу очите.Намалувањето на нанесената количина значително ќе го намали нивото на заштита.Избегнувајте изложеност на сонце во текот на пладневните часови (10:00 – 16:00 часот).Преголемото изложување на сонце, дури и кога се користи производ за заштита од сонце, претставува сериозна закана по здравјето. Производите за заштита од сонце не заштитуваат 100% од UV зрачењето. Заштитете се, носете шапка, маица и очила за сонце. Производот содржи состојки кои можат да ја променат бојата на текстилот. Кога го користите спрејот за прв пат, возможно е при првото прскање да се олободи само гас. Само за надворешна употреба.

СОСТАВ: C12-15 Alkyl Benzoate, Butane, Propane, Alcohol Denat., Homosalate, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isobutane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cocos Nucifera Oil, Alkanna Tinctoria Root Extract, Arachis Hypogaea Oil, Ascorbyl Palmitate, Beta-Carotene, Bis-Ethylhexyl Hydroxydimethoxy Benzylmalonate, Calendula Officinalis Flower Extract, Capsicum Annuum Extract, Citric Acid, Daucus Carota Sativa Extract, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Helianthus Annuus Seed Oil, Isopropyl Myristate, Juglans Regia Shell Extract, Lecithin, Parfum, Polyisobutene, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, BHT, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Limonene.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Carroten SUNCARE DRY OIL SPF30”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.