Carroten SUMMER DREAMS масло за сончање SPF6

(0 оценки и коментари)

545 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

SUPREME LIGHT ТЕХНОЛОГИЈА (УВБ+УВА+ИРА)

БЕСПРЕКОРЕН ТЕН

ГО ЗАБРЗУВА ПОТЕМНУВАЊЕТО

МОМЕНТАЛЕН СОНЧЕВ СЈАЈ НА КОЖАТА

ХИДРАТИЗИРА

НИСКА ЗАШТИТА ОД СОНЧЕВОТО ЗРАЧЕЊЕ

Summer Dreams Интензивно масло за сончање со неодолив мирис на кокос кој посетува на лето, ја хидратизира и негува кожата, со сончогледово масло и екстракт од невен. Уникатната комбинација на драгоцени масла за потемнување обезбедува брз и неодолив тен на кожата.

Пакување: 200ml

Availability: instock
Бренд:Carroten
Сподели:

ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПОТЕМНУВАЊЕ: Троен напреден систем за потемнување и нега на кожата (Систем за длабоко потемнување: масла од морков+ бразилски орев+орев) кој овозможува интензивен и блескав тен на кожата.

ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ: Тројно збогатен систем на заштита (УВБ+УВА+ИРА) за широкa заштата од штетното УВ и инфрацрвено зрачење на сонцето кое е одговорно за превременото стареење и оштетувања на кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Рамномерно испрскајте обилно количество на целото тело, пред изложување на сонце и често повторете, посебно после пливање,бришење или потење. Намалувањето нанесената количина значително ќе го намали нивото на заштита. Избегнувајте изложеност на сонце во текот на пладневните часови (11:00 – 16:00 часот). Преголемото изложување на сонце, дури и кога се користи производ за заштита од сонце, претставува сериозна закана по здравјето. Производите за заштита од сонце не заштитуваат 100% од УВ зрачењето. Чувајте ги бебињата и малите деца подалеку од директна сончева светлина. Заштитете се, носете шапка, маица и очила за сонце. Производот содржи состојки кои можат да обојат ткаенини.
СОСТОЈКИ: PARAFFINUM LIQUIDUM, C12-15 ALKYL BENZOATE, HOMOSALATE, OCTOCRYLENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL PALMITATE, DICAPRYLYL ETHER, ALKANNA TINCTORIA ROOT EXTRACT, ARACHIS HYPOGAEA OIL, ASCORBYL PALMITATE, BERTHOLLETIA EXCELSA SEED OIL, BETA-CAROTENE, BISABOLOL, BIS-ETHYLHEXYL HYDROXYDIMETHOXY BENZYLMALONATE, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, CITRIC ACID, COCOS NUCIFERA OIL, DAUCUS CAROTA SATIVA EXTRACT, DICAPRYLYL CARBONATE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL STEARATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ISOPROPYL MYRISTATE, JUGLANS REGIA SHELL EXTRACT, LECITHIN, PARFUM, TAGETES ERECTA FLOWER EXTRACT, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE, BHT, PHENOXYETHANOL, COUMARIN

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Carroten SUMMER DREAMS масло за сончање SPF6”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.