Carroten SENSICARE SUNCARE MILK SPRAY SPF50+

(0 оценки и коментари)

825 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

SUPREME LIGHT ТЕХНОЛОГИЈА (UVB+UVA+VL+IRA)
ПРОТИВ ФОТОИРИТАЦИЈА
БЕЗ МИРИС
ХИДРАТИЗИРА
ЛЕСНА ТЕКСТУРА
ВЕГАН ПРИЈАТЕЛСКИ ПРОИЗВОД
МНОГУ ВИСОКА ЗАШТИТА ОД СОНЧЕВО ЗРАЧЕЊЕ
ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО

Sensicare млекото во спреј за заштита од сонце со SPF50+ овозможува висока заштита на кожата опфаќајќи го најширокиот спектар на сите сончеви зрачења. Sensicare млекото е збогатено со био масло од семе на коноп, кое ја негува и заштитува чувствителната кожа од штетното сончево зрачење.Неговиот состав не содржи мирисни композиции и е развиен да го минимизира ризикот од алергиски реакции.

Пакување: 200ml

Availability: instock
Бренд:Carroten
Сподели:

ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ: SUPREME LIGHТ ТЕХНОЛОГИЈА: 4 нивоа на збогатен систем на заштита (UVB+UVA+VL*+IRA*) за опфаќање најширок спектар на сите сончеви зрачења одговорни за превремено стареење и други оштетувања на кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Добро протресете пред употреба.Рамномерно испрскајте обилно количество на целото тело, пред изложување на сонце.За нанесување на лице, прво нанесете на рацете, а потоа на лицето избегнувајќи ја областа околу очите.Повторете го нанесувањето почесто, особено после пливање, бришење или потење. Намалувањето на нанесената количина значително ќе го намали нивото на заштита.Избегнувајте изложеност на сонце во текот на пладневните часови (10:00 – 16:00 часот).Преголемото изложување на сонце, дури и кога се користи производ за заштита од сонце, претставува сериозна закана по здравјето. Производите за заштита од сонце не заштитуваат 100% од UV зрачењето.Чувајте ги бебињата и малите деца подалеку од директна сончева светлина. Заштитете се, носете шапка, маица и очила за сонце. Да се користи кај деца над 3 години.

СОСТАВ: Aqua, Homosalate, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butyloctyl Salicylate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diisopropyl Adipate, Ethylhexyl Triazone, Pentylene Glycol, Glycerin, Arginine, 1,2-Hexanediol, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Allantoin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Arachis Hypogaea Oil, Ascorbyl Palmitate, Beta-Carotene, Beta-Glucan, Betaine, Bisabolol, Cannabis Sativa Seed Oil, Caprylyl Glycol, Carnosine, Cellulose Gum, Citric Acid, Daucus Carota Sativa Extract, Disodium EDTA, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Palm Glycerides, Isopropyl Myristate, Lecithin, Microcrystalline Cellulose, Panthenol, PEG-100 Stearate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Potassium Cetyl Phosphate, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, BHT, Hydroxyacetophenone, Sodium Benzoate.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Carroten SENSICARE SUNCARE MILK SPRAY SPF50+”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.