Carroten Omega Care Масло за сончање SPF20

(0 оценки и коментари)

559 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПОТЕМНУВАЊЕ: Троен напреден систем за потемнување и нега на кожата (Систем за длабоко потемнување: масла од морков+ бразилски орев+орев) кој овозможува интензивен и блескав тен на кожата. ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ: Тројно збогатен систем на заштита (УВБ+УВА+ИРА) за широкa заштата од штетното УВ и инфрацрвено зрачење на сонцето кое е одговорно за …

Availability: instock
Бренд:Carroten
Сподели:

ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПОТЕМНУВАЊЕ: Троен напреден систем за потемнување и нега на кожата (Систем за длабоко потемнување: масла од морков+ бразилски орев+орев) кој овозможува интензивен и блескав тен на кожата.

ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ: Тројно збогатен систем на заштита (УВБ+УВА+ИРА) за широкa заштата од штетното УВ и инфрацрвено зрачење на сонцето кое е одговорно за превременото стареење и оштетувања на кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Рамномерно испрскајте обилно количество на целото тело, пред изложување на сонце и често повторете, посебно после пливање,бришење или потење. Намалувањето нанесената количина значително ќе го намали нивото на заштита. Избегнувајте изложеност на сонце во текот на пладневните часови (11:00 – 16:00 часот). Преголемото изложување на сонце, дури и кога се користи производ за заштита од сонце, претставува сериозна закана по здравјето. Производите за заштита од сонце не заштитуваат 100% од УВ зрачењето. Чувајте ги бебињата и малите деца подалеку од директна сончева светлина. Заштитете се, носете шапка, маица и очила за сонце. Производот содржи состојки кои можат да обојат ткаенини.

СОСТОЈКИ: PARAFFINUM LIQUIDUM, C12-15 ALKYL BENZOATE, OCTOCRYLENE, ISOPROPYL MYRISTATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, HOMOSALATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ALKANNA TINCTORIA ROOT EXTRACT, ARACHIS HYPOGAEA OIL, ASCORBYL PALMITATE, BETA-CAROTENE, BIS-ETHYLHEXYL HYDROXYDIMETHOXY BENZYLMALONATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, CITRIC ACID, COCOS NUCIFERA OIL, DAUCUS CAROTA SATIVA EXTRACT, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL STEARATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, JUGLANS REGIA SHELL EXTRACT, LECITHIN, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, PARFUM, SESAMUM INDICUM SEED OIL, TAGETES ERECTA FLOWER EXTRACT, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE, VP/HEXADECENE COPOLYMER, ZEA MAYS OIL, BHT, PHENOXYETHANOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, AMYL CINNAMAL, BENZYL ALCOHOL, BENZYL BENZOATE, BENZYL SALICYLATE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CINNAMYL ALCOHOL, CITRAL, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, ISOEUGENOL, LIMONENE, LINALOOL

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Carroten Omega Care Масло за сончање SPF20”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.