Carroten МАСЛО за интензивно потемнување 125ml

(0 оценки и коментари)

325 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ИНТЕНЗИВЕН И БЕСПРЕКОРЕН ТЕН

ЗАСИЛУВАЧ НА ТЕНОТ

ХИДРАТИЗИРА

ДАВА ИСОНЧАН СЈАЈ НА КОЖАТА

БЕЗ ЗАШТИТА ОД СОНЧЕВОТО ЗРАЧЕЊЕ

Класичното масло Intensive Tanning Oil претставува e маестрална мешавина која овозможува добивање на брз, прекрасен и природен тен, истовремено обезбедувајќи нега и длабока хидратација на кожата 125мл.

Availability: instock
Бренд:Carroten
Сподели:

ТЕХНОЛОГИЈА НА ПОТЕМНУВАЊЕ: Напреден систем за потемнување (Infinite Tan систем: масло од морков+масло од кокос) кој го забрзува потемнувањето на кожата и обезбедува интензивен, богат и блескав тен.
Рамномерно нанесете обилно количество на целото тело, пред изложување на сонце и често повторете, посебно после пливање,бришење или потење.Строго избегнувајте ја областа околу очите. Избегнувајте изложеност на сонце во текот на пладневните часови (11:00 – 16:00 часот). Преголемото изложување на сонце, дури и кога се користи производ за заштита од сонце, претставува сериозна закана по здравјето. Овој производ не содржи УВ филтри и не заштитува од УВ зрачењето. Производот содржи состојки кои можат да обојат ткаенини.
СОСТАВ:PARAFFINUM LIQUIDUM, C12-15 ALKYL BENZOATE, ARACHIS HYPOGAEA OIL, ALKANNA TINCTORIA ROOT EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE, BENZOPHENONE-3, BETA-CAROTENE, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, CITRIC ACID, COCOS NUCIFERA OIL, DAUCUS CAROTA SATIVA EXTRACT, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL STEARATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ISOPROPYL MYRISTATE, JUGLANS REGIA SHELL EXTRACT, LECITHIN, PARFUM, TAGETES ERECTA FLOWER EXTRACT, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE, BHT, BUTYLPARABEN, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, AMYL CINNAMAL, BENZYL ALCOHOL, BENZYL BENZOATE, BENZYL SALICYLATE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CINNAMYL ALCOHOL, CITRAL, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, ISOEUGENOL, LIMONENE, LINALOOL, CI 26100, CI 60725.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Carroten МАСЛО за интензивно потемнување 125ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.