Carroten MAGIC TAN & PROTECT млеко во спреј за заштита од сонце

(0 оценки и коментари)

685 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

SUPREME LIGHT ТЕХНОЛОГИЈА (УВБ+УВА+ВЛ+ИРА)

МАКСИМАЛНО ПОТЕМНУВАЊЕ

БЕСПРЕКОРЕН ТЕН

СВИЛЕНКАСТА ЛЕСНА ТЕКСТУРА

ВИСОКА ЗАШТИТА ОД СОЧЕВОТО ЗРАЧЕЊЕ

Magic Tan & Protect млекото за заштита од сонце во спреј овозжможува лесно нанесување и обезбедува засилена заштита на кожата опфаќајќи го најширокиот спектар на сите сончеви зрачења, истовремено забрзувајќи го природниот процес на потемнување на кожата со помош на специјално развиениот троен појачувач на тенот. Лесната немасна формула се впива моментално во кожата оставајќи ја мека и истовремено оптимално хидратизирана.

Пакување: 200мл

Availability: instock
Бренд:Carroten
Сподели:

ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ: SUPREME LIGHТ ТЕХНОЛОГИЈА: 4 нивоа на збогатен систем на заштита (УВБ+УВА+ВЛ+ИРА) за опфаќање најширок спектар на сите сончеви зрачења одговорни за превремено стареење и други оштетувања на кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Рамномерно испрскајте обилно количество на целото тело, пред изложување на сонце и често повторете, посебно после пливање,бришење или потење. Намалувањето нанесената количина значително ќе го намали нивото на заштита. Избегнувајте изложеност на сонце во текот на пладневните часови.

СОСТАВ: AQUA, OCTOCRYLENE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, HOMOSALATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIISOPROPYL ADIPATE, PENTYLENE GLYCOL, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, GLYCERIN, ARGININE, ETHYLHEXYL ISONONANOATE, ACRYLATES/BEHENETH-25 METHACRYLATE COPOLYMER, ACRYLATES/C12-22 ALKYL METHACRYLATE COPOLYMER, ALLANTOIN, ARACHIS HYPOGAEA OIL, ASCORBYL PALMITATE, BETA-CAROTENE, CAPRYLYL GLYCOL, CARNOSINE, CELLULOSE GUM, CITRIC ACID, DAUCUS CAROTA SATIVA EXTRACT, DECYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL STEARATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES, INOSITOL, ISOPROPYL MYRISTATE, LECITHIN, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, PANTHENOL, PARFUM, PEG-100 STEARATE, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, BHT, DISODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, COUMARIN.</p>

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Carroten MAGIC TAN & PROTECT млеко во спреј за заштита од сонце”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.