Carroten ГЕЛ за интензивно потемнување

(0 оценки и коментари)

629 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

ВРВЕН ТЕН

ИНТЕНЗИВЕН И БЕСПРЕКОРЕН ТЕН

МОМЕНТАЛЕН СОНЧЕВ СЈАЈ НА КОЖАТА

УЛТРА ХИДРАТИЗИРАЧКИ

БЕЗ ЗАШТИТА ОД СОНЧЕВОТО ЗРАЧЕЊЕ

Апсолутниот хит за потемнување на кожата Intensive Tanning гелот пружа извонреден моментален резултат на потемнување, благодарејќи на силната мешавина ог масла за потемнување. Помага при хидратација на кожата комбинирајќи ги хидратизирачките своства на маслото од сусам и екстрактот од невен.

Availability: outofstock
Бренд:Carroten
Сподели:

Нема на залиха

ТЕХНОЛОГИЈА НА ПОТЕМНУВАЊЕ: Напреден систем за потемнување (Infinite Tan систем: масло од морков+масло од кокос) кој го забрзува потемнувањето на кожата и обезбедува интензивен, богат и блескав тен.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Рамномерно нанесете обилно количество на целото тело, пред изложување на сонце и често повторете, посебно после пливање,бришење или потење.Строго избегнувајте ја областа околу очите. Избегнувајте изложеност на сонце во текот на пладневните часови (11:00 – 16:00 часот). Преголемото изложување на сонце, дури и кога се користи производ за заштита од сонце, претставува сериозна закана по здравјето. Овој производ не содржи УВ филтри и не заштитува од УВ зрачењето. Производот содржи состојки кои можат да обојат ткаенини.

СОСТАВ: CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PETROLATUM, PARAFFINUM LIQUIDUM, ISOPROPYL MYRISTATE, STEARALKONIUM HECTORITE, PROPYLENE GLYCOL, C30-45 ALKYL METHICONE, SORBITAN SESQUIOLEATE, HEXYL LAURATE, PROPYLENE CARBONATE, PARFUM, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ALKANNA TINCTORIA ROOT EXTRACT, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, TAGETES ERECTA FLOWER EXTRACT, OLEOYL TYROSINE, BUTYLENE GLYCOL, OLEIC ACID, JUGLANS REGIA SHELL EXTRACT, COCOS NUCIFERA OIL, SESAMUM INDICUM SEED OIL, KRAMERIA TRIANDRA ROOT EXTRACT, ARACHIS HYPOGAEA OIL, DAUCUS CAROTA EXTRACT, ISOPROPYL MYRISTATE, BETA-CAROTENE, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE, PANTHENYL TRIACETATE, PROPYLPARABEN, BHT, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, COUMARIN, FARNESOL, LINALOOL, CI 26100, CI 60725, CI 47000.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Carroten ГЕЛ за интензивно потемнување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.