Carroten CC Dream Skin ЗАШТИТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ SPF50

(0 оценки и коментари)

378 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

SUPREME LIGHT ТЕХНОЛОГИЈА (UVB+UVA+VL+IRA)
ИЗЕДНАЧЕН ТОН НА КОЖАТА
ХИДРАТИЗИРА
МОМЕНТАЛНО ВПИВАЊЕ
ВИСОКА ЗАШТИТА ОД СОНЧЕВОТО ЗРАЧЕЊЕ

Dream Skin CC кремата за заштита на лице од сонце со SPF50 претставува висока заштита против сончевото зрачење и озозможува засилена заштита на кожата опфаќајќи го најширокиот спектар на сите сончеви зрачења. Со неа се добива изедначен тон и видно подобрен тен. Нејзиното антиоксидативно дејство од каротеноиди и заштитнички комплекс, ги штити ќелиите на кожата од окидативниот стрес.

Пакување: 50ml

Availability: outofstock
Бренд:Carroten
Сподели:

Нема на залиха

ANTI-SHINE ТЕХНОЛОГИЈА: Ибезбедува матирачки изглед на кожата
ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ: SUPREME LIGHТ ТЕХНОЛОГИЈА: 4 нивоа на збогатен систем на заштита (UVB+UVA+VL*+IRA*)кои го опфаќаат најширокот спектар на сите сончеви зрачења одговорни за превремено стареење и други оштетувања на кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Рамномерно нанесете обилно количество на лицето, вратот и деколтето пред изложување на сонце и често повторете, посебно после пливање,бришење или потење. Намалувањето нанесената количина значително ќе го намали нивото на заштита. Избегнувајте изложеност на сонце во текот на пладневните часови (10:00 – 16:00 часот). Преголемото изложување на сонце, дури и кога се користи производ за заштита од сонце, претставува сериозна закана по здравјето. Производите за заштита од сонце не заштитуваат 100% од UV зрачењето. Чувајте се подалеку од директна сончева светлина. Заштитете се, носете шапка, маица и очила за сонце.

СОСТАВ:AQUA, OCTOCRYLENE, HOMOSALATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, SILICA, C12-15 ALKYL BENZOATE, ISOAMYL LAURATE, ALCOHOL DENAT., DI-C12-13 ALKYL TARTRATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL (NANO), PPG-3 BENZYL ETHER ETHYLHEXANOATE, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ARACHIS HYPOGAEA OIL, ASCORBYL PALMITATE, BETA-CAROTENE, BISABOLOL, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, CARNOSINE, CITRIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, COCONUT ALCOHOL, DAUCUS CAROTA SATIVA EXTRACT, DECYL GLUCOSIDE, DECYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, GLYCERYL OLEATE, HYDROGENATED LECITHIN, ISOHEXADECANE, ISOPROPYL MYRISTATE, LECITHIN, PANTHENOL, PARFUM, POLYSORBATE 60, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/DIMETHYLACRYLAMIDE CROSSPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE, TRIACONTANYL PVP, XANTHAN GUM, BHT, DISODIUM EDTA, PHENOXYETHANOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, AMYL CINNAMAL, BENZYL ALCOHOL, BENZYL BENZOATE, BENZYL SALICYLATE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CINNAMYL ALCOHOL, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, ISOEUGENOL, LIMONENE, LINALOOL, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Carroten CC Dream Skin ЗАШТИТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ SPF50”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.