BLACK UP Млеко по сончање 200 ml

(0 оценки и коментари)

309 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Содржи комбинација на висококавалитетни суровини: витамин Е, бисаболол и алантоин, кои интензивно ја негуваат кожата по сончањето, ја обновуваат и ја враќаат нејзината еластичност.

Присуството на витаминот Е ја подобрува хидратацијата на кожата, која е од исклучителна важност во летниот период. Исто така, со своето антиоксидативно дејство учествува во неутрализацијата на штетните слободни радикали, со што ја заштитува кожата од предвремено стареење.

Бисабололот (изолирана активна компонента од камилицата) има противвоспалителни својства, со што дополнително ја заштитува кожата од појава на иритации и на црвенила.

Д-пантенолот ја регулира влажноста на кожата и не дозволува нејзино сушење.

За мека и еластична кожа.

Дерматолошки тестиран.

За сите типови кожа, а прикладен е и за секојдневна нега на сува и чувствителна кожа.

Начин на употреба: Поголема количина од млекото се нанесува рамномерно на сува и чиста кожа по сончањето. Доколку е потребно постапката може да се повтори.

 

Availability: instock
Бренд:Black Up
Сподели:

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BLACK UP Млеко по сончање 200 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.