BLACK UP Масло за сончање SPF 6 150 ml

(0 оценки и коментари)

360 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Вградените филтри овозможуваат ниска заштита (СПФ 6) од штетното дејство на УВА- и на УВБ-зраците, а неговите дополнителни состојки, како каротенското масло, ја овозможуваат потребната нега на кожата во текот на сончањето.

Содржи масло од морков кое е богато со β-каротен, витамини А и Е и провитамин А.

Витаминот А овозможува подобрена регенерација на кожата и подобрена хидратација, што е особено важно при сончањето.

Бета-каротенот како пигмент го олеснува добивањето на бронзениот тен.

Дерматолошки тестиран.

Наменет е за сите типови кожа, но се препорачува за лица со потемен тен чијашто кожа не е лесно подложна на изгореници.

Водоотпорен.

Начин на употреба: Маслото се нанесува повеќе пати во текот на сончањето.

 

Availability: instock
Бренд:Black Up
Сподели:

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BLACK UP Масло за сончање SPF 6 150 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.