BLACK UP Масло за интензивно потемнување SPF 10 150 ml

(0 оценки и коментари)

400 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Бронзениот тен е најпосакуваниот изглед во летниот период. Но, како да се дојде брзо до бронзен тен, а да се избегнат еритемите (црвенилата) и изгорениците? Маслото за интензивно потемнување BLACK UP со СПФ 10 нуди таква можност.

Комбинацијата на УВА- и УВБ-филтрите, маслото од орев и β-каротенот овозможуваат кожата во текот на сончањето побрзо да ја постигне убавата бронзена боја, без појава на изгореници и на црвенило.

Дерматолошки тестиран.

Наменет е за сите типови кожа, но не се препорачува за лица со светол тен чијашто кожа е лесно подложна на изгореници.

Водоотпорен.

Начин на употреба: Маслото рамномерно се прска на кожата 10 минути пред сончање и по секое капење.

Availability: instock
Бренд:Black Up
Сподели:

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BLACK UP Масло за интензивно потемнување SPF 10 150 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.