BLACK UP Гел по сончање со разладувачки ефект150 ml

(0 оценки и коментари)

283 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Ја смирува и ја тонизира кожата по сончањето. Содржи ментол, екстракт од овес и екстракт од алое вера.

Ментолот претставува монотерпен за когошто е утврдено дека дејствува врз нервните завршетоци со активација на протеинот TRPM8, познат како рецептор за ладно, и на тој начин обезбедува пријатно чувство на ладење по нанесувањето.

Екстрактот од овес содржи бета-глукан којшто создава тенок филм на кожата и истовремено продира во нејзините долни слоеви каде што ја дава потребната влажност, а протеините што ги содржи го одржуваат нејзиниот природен изглед.

Екстрактот од алое вера е богат извор на витамини (А, Б 6 , Ц, Е) и на минерали (Mg, Zn, Na, Cu, K) коишто го стимулираат формирањето колаген и со тоа ја обновуваат оштетената кожа.

Брзо се апсорбира и не ја мрси кожата и облеката.

Дерматолошки тестиран.

Наменет е за сите типови кожа.

Начин на употреба: Се нанесува во тенок слој рамномерно на чиста и сува кожа по сончањето. Доколку е потребно постапката може да се повтори.

 

Availability: instock
Бренд:Black Up
Сподели:

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BLACK UP Гел по сончање со разладувачки ефект150 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.