Becutan Масло за заштита од сонце SPF 30 150ml

(0 оценки и коментари)

476 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Маслото Becutan SPF 30 ѝ овозможува сигурна заштита на нежната детска кожа од штетното УВ зрачење при секојдневното изложување на сонце, особено во летниот период. Комплексната формулација на маслото се заснова врз употребата на висококвалитетни УВ–филтри, кои ги апсорбираат сончевите УВА- и УВБ-зраци. Иновативната водоотпорна формула со внимателно одбрани состојки овозможува брза и лесна апсорпција на маслото, давајќи ѝ на кожата пријатно кадифено чувство при допир, без појава на мрсен сјај на нејзината површина. Заедно со витаминот Е ова масло ќе ѝ овозможи сигурна заштита на детската кожа.

Availability: instock
Бренд:Alkaloid, Becutan
Сподели:

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan Масло за заштита од сонце SPF 30 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.