Becutan Крем за сончање SPF 50 75ml

(0 оценки и коментари)

348 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

  • содржат УВА- и УВБ–филтри, кои обезбедуваат сигурна заштита за бебешката и детска кожа од ултравиолетовите зраци.

Покрај заштитата од штетното влијание на сончевите зраци, овие производи имаат својство и да ја негуваат кожата.

Availability: instock
Бренд:Alkaloid, Becutan
Сподели:

Во својот состав содржи:

маслиново масло – ја хидрира кожата и дејствува против појавата на црвенило;
екстракт од камилица – ја штити кожата од иритација,
има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило;
витамин Е – ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична;
Де-пантенол – ја хидрира кожата.
Производите се клинички тестирани.

Начин на употреба:

Се нанесува на сува кожа 15 минути пред да излезете на сонце или по секое капење.
Се препорачува почесто да се нанесува.
Внимавајте!

Една единица фактор овозможува десет минути заштита од сонце.
Не изложувајте се на директна сончева светлина во периодот од 12 до 16 часот
(ултравиолетовите зраци во овој период се со највисок интензитет).
Не се изложувајте на директна сончева светлина во периодот од 12 до 16 часот
(ултравиолетовите зраци во овој период се со највисок интензитет).
Бебињата и малите деца да не се изложуваат директно на сонце.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan Крем за сончање SPF 50 75ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.