Becutan колекција за сончање

(0 оценки и коментари)

315 ден426 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Кремот за сончање Becutan СПФ 50 (Becutan High Protection Sun Cream SPF 50), Млекото за сончање Becutan СПФ 30 (Becutan High Protection Sun Milk SPF 30) и Млекото за сончање Becutan во спреј СПФ 20 (Becutan Medium Protection Sun Lotion SPF 20) содржат УВА- и УВБ–филтри, кои обезбедуваат сигурна заштита за бебешката и детска кожа од ултравиолетовите зраци. Покрај заштитата од штетното влијание на сончевите зраци, овие производи имаат својство и да ја негуваат кожата.

Исчисти

Во својот состав содржат:

  • маслиново масло – ја хидрира кожата и дејствува против појавата на црвенило;
  • екстракт од камилица – ја штити кожата од иритација, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило;
  • витамин Е – ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична;
  • Де-пантенол – ја хидрира кожата.

Производите се клинички тестирани.

Начин на употреба:

  • Се нанесува на сува кожа 15 минути пред да излезете на сонце или по секое капење.
  • Се препорачува почесто да се нанесува.

Внимавајте!

  • Една единица фактор овозможува десет минути заштита од сонце. Не изложувајте се на директна сончева светлина во периодот од 12 до 16 часот (ултравиолетовите зраци во овој период се со највисок интензитет).
  • Не се изложувајте на директна сончева светлина во периодот од 12 до 16 часот
  • (ултравиолетовите зраци во овој период се со највисок интензитет).
  • Бебињата и малите деца да не се изложуваат директно на сонце.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan колекција за сончање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *