Becutan колекција за сончање

(0 оценки и коментари)

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Кремот за сончање Becutan СПФ 50 (Becutan High Protection Sun Cream SPF 50), Млекото за сончање Becutan СПФ 30 (Becutan High Protection Sun Milk SPF 30) и Млекото за сончање Becutan во спреј СПФ 20 (Becutan Medium Protection Sun Lotion SPF 20) содржат УВА- и УВБ–филтри, кои обезбедуваат сигурна заштита за бебешката и детска кожа од ултравиолетовите зраци. Покрај заштитата од штетното влијание на сончевите зраци, овие производи имаат својство и да ја негуваат кожата.

Шифра: Недостапно
Availability: outofstock
Бренд:Alkaloid, Becutan
Сподели:

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Во својот состав содржат:

  • маслиново масло – ја хидрира кожата и дејствува против појавата на црвенило;
  • екстракт од камилица – ја штити кожата од иритација, има антибактериско дејство и смирува евентуална појава на црвенило;
  • витамин Е – ја одржува нормалната влажност на детската кожа и ја прави мека и еластична;
  • Де-пантенол – ја хидрира кожата.

Производите се клинички тестирани.

Начин на употреба:

  • Се нанесува на сува кожа 15 минути пред да излезете на сонце или по секое капење.
  • Се препорачува почесто да се нанесува.

Внимавајте!

  • Една единица фактор овозможува десет минути заштита од сонце. Не изложувајте се на директна сончева светлина во периодот од 12 до 16 часот (ултравиолетовите зраци во овој период се со највисок интензитет).
  • Не се изложувајте на директна сончева светлина во периодот од 12 до 16 часот
  • (ултравиолетовите зраци во овој период се со највисок интензитет).
  • Бебињата и малите деца да не се изложуваат директно на сонце.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan колекција за сончање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.