ВЕНОТОН крем за вени 100ml

(0 оценки и коментари)

247 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ВЕНОТОН кремата се користи за:

– Помош при појава на проширени вени со едеми и чувство на тежина и замор во нозете,

– Намалување на воспалителните процеси во вените и ги олеснува болките како резултат на повреди на меките ткива во нозете (контузии, истегнување) поврзани со оток, болка и модринки,

– Подобрување на микроциркулацијата во нозете со што се спречува задржување на течностите, локално.

Пакување: 100 ml

Availability: instock
Бренд:Фитофарм
Сподели:

Состав:
Кремата ВЕНОТОН содржи: Екстракт од семе од костен од коњи (екстракт од семе од Aesculus Hippocastanum) стандардизиран на min.20% aescin, eкстракт од корен од див чемшир (Ruscus aculeatus екстракт од корен) стандардизиран на мин.5% рускогенин, екстракт од Готу Кола (екстракт од Centella asiatica) стандардизиран на min.10% азиатитозиди и мин. 30% вкупно тритрепени, Троксирутин и ексципиенси

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ВЕНОТОН крем за вени 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.