Novexpert HYALURONIC ACID / LIP’UP СЕРУМ ЗА УСНИ – 8 МЛ.

(0 оценки и коментари)

1,100 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Третман за усни, кој е невозможно да се опише во само 3 зборови!

Серум за усни или nude lip makeup? Волумен, хранење или anti-aging? Непосредни и видливи ефекти или длабоко и долготрајно дејство? Со Lip’Up ви нудиме луксуз, за никогаш повторно да не мора да бирате.

  • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
  • производи формулирани од доктори
  • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
  • произведени во Франција
  • вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА LIP’UP

Поглед одблизу на нашите усни: кога нанесувате производ за нега на усни, вие несвесно голтате дел од него. Поточно 1,8 кг. во текот на животниот век, според наодите на една научна студија*! Реалност која нам научниците ни е важна, бидејќи ние имаме сериозна одговорност кога е во прашање формулирање на беспрекорни и, секако, 100% природни производи.

Ова е причината зошто ни беше од суштинско значење да ви понудиме повеќенаменска нега на усните, со цел да избегнете слоевита употреба на различни производи за вашите усни. Нега на усните со 5 во 1 придобивки: исполнување на брчките на усните, зголемување на волуменот, измазнување, хидратација и anti-aging ефект. И секое од овие својства е клинички докажано. Практично, исплатливо – едноставно фантастично. Вие пресудете сами!

*Di Zhao, Jie Li,Chao Li,Albert L. Juhasz, Kirk G. Scheckel, Jun Luo, Hong-Bo Li, and Lena Q. Ma,2016, Lead Relative Bioavailability in Lip Products and Their Potential Health Risk to Women, American Chemical Society, Environ. Sci. Technol. 2016, 50, 6036−6043 Sci. Technol. 2016, 50, 6036−6043

Бројка – 68

 

68%** од третманите за усни анализирани во Швајцарија содржат минерално масло добиено од нафта. Novexpert нуди вистинска алтернатива која е 100% природна.

**M. Niederer, T. Stebler and K. Grob, 2016, Mineral oil and synthetic hydrocarbons in cosmetic lip products, International journal of cosmetic Science. 38, 194-200.

РЕЗУЛТАТИ:

ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ВОЛУМЕН***

+10,60% зголемување на волуменот веднаш по првата употреба.

ИНТЕНЗИВНО НАХРАНУВАЊЕ***

+38,20% зголемување на интензивното нахранување на усните по 14 дена.

НАМАЛУВАЊЕ НА МИКРОВДЛАБНАТИНИ***

-23,50% намалување на микровдлабнатините веднаш по првата употреба.

***Тест спроведен од независна лабораторија. Анализа на слики – 10 волонтери – Резултати по 14 дена – Најмалку 3 нанесувања на ден.
Availability: outofstock
Бренд:Novexpert
Сподели:

Нема на залиха

Нанесете на усните. Како да го комбинирате вашиот кармин со Lip’Up серумот? 2 опции:

Опција бр.1 – за МАТ ефект: нанесете Lip’Up, оставете го да делува 15 минути и потоа ставете кармин.

Опција бр.2 – за СЈАЕН ефект: нанесете го карминот и веднаш потоа нанесете Lip’Up.

Фреквенција на употреба: користете 3 пати на ден. Наутро, еднаш или двапати во текот на денот и по можност и навечер.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Novexpert HYALURONIC ACID / LIP’UP СЕРУМ ЗА УСНИ – 8 МЛ.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.