CANNABO Herp крем за воспаление со herpes simplex

(0 оценки и коментари)

638 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

СМИРУВА ВОСПАЛЕНИЕ-ЗАШТИТУВА-РЕГЕНЕРИРА

Природен ЦБД ја навлажнува и смирува кожата, го намалува воспалението и ја забрзува регенерацијата.

Екстракт од цвет од невен ја штити и обновува кожата.

Екстракт од цвет од кантарион – го намалува воспалението и го забрзува заздравувањето.

Цинк оксид и талк за побрзо сушење на херпесните меурчиња.

Availability: outofstock
Бренд:Cannabo
Сподели:

Нема на залиха

СОСТАВ
10 g CANNABO Herp крем содржи природен екстракт од канабис кој обезбедува 200 mg CBD (Cannabidiol екстрахиран од растението коноп).

ШТО ПРЕТСТАВУВА CANNABO HerpИ ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВА
CANNABO Herp содржи канабидиол (CBD), односно маслен екстракт од растението коноп добиен со суперкритична CO2 екстракција, со докажано отсуство на хербициди и пестициди.
CANNABO Herp не содржи THC (9-delta tetrahydrocannabinol), односно содржи во количина под 0,2%.
CBD се врзува за соодветните рецептори на ендоканабиноидниот систем во кожата и тоа на клетките од површинскиот слој на кожата (епидермис), при што се постигнува противвоспалителен и смирувачки ефект.
CANNABO Herp е крем за примена при воспалителни промени на кожата во пределот на и околу усните и на лицето, предизвикани со вирусот Herpes simplex. CANNABO Herp е богата формулација со внимателно избрани состојки наменети за нега на чувствителната кожа, како екстракт од цвет од невен, екстракт од цвет од кантарион, цинк оксид и талк. Екстрактите од цветот на невен и од цветот на кантарион помагаат во ублажување на воспаленија на кожата и во заздравување на површинските рани. Цинк оксидот ја смирува иритираната кожа, а талкот помага во сушење на меурчињата и раничките на местото на херпесните промени.
Благодарение на богатата содржина на внимателно селектираните билни екстракти, CANNABO Herp кремот помага во ублажување на болката, печењето и чешањето. Со ова се обезбедува внимателна нега и заштита на чувствителната кожа со воспалителни промени предизвикани од Herpes simplex.

ПОДАТОЦИ ЗА ПРАВИЛНА УПОТРЕБА
CANNABO Herp го забрзува заздравувањето и сушењето на меурчињата и раничките на кожата на местото на воспалението со Herpes simplex вирусот.
Пред употреба, кожата треба да се исчисти.
Се нанесува повеќе пати во текот на денот, до смирување на промените на кожата.
При употреба, треба да се избегнува контакт со очи.

CANNABO Herp е наменет само за надворешна употреба.

ПОДАТОЦИ КОИ ТРЕБА ДА СЕ ЗНААТ ПРЕД УПОТРЕБА
CANNABO Herp не треба да се употребува при пречуствителност на која било состојка на кремот.

ПАКУВАЊЕ
Кутија со туба со 10 g крем и Упатство за пациентот.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “CANNABO Herp крем за воспаление со herpes simplex”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.