-40%

Manhattan сенки 4 во 1 Eyemazing Effect Quattro

310 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Сенки за очи во 4 бои – четири брилијантни модерни нијанси со интензивна боја. Екстремно долготрајни, сенките содржат витамин Е кој ја храни областа околу очите.

Исчисти

Тајната на успехот за совршено изразени очи и поглед – четири брилијантни модерни нијанси со интензивна боја. Тоа се сенки за очи на Manhattan кои нудат четири совршено комбинирани нијанси за постигнување на неверојатна шминка на вашите очи. Нивната нежна текстура се нанесува и меша беспрекорно, а благодарение на упатствата за шминкање прикажани на задниот дел од кутијата, едноставно се постигнува прекрасно нашминкани очи. Екстремно долготрајни, сенките содржат витамин Е кој ја храни областа околу очите.

Карактеристики:
– долготрајни сенки за очи
– иновативна мека текстура
– четири совршено вкомпонирани бои во компактна кутија
– совршени за постигнување на шминка со ефект на „дим“
– двојни апликатори
– дерматолошки и офталмолошки тестирани
Начин на употреба – Користејќи апликатор нанесете потемна сенка по ваш избор на браздата на очниот капак и надворешноста на окото.
Нанесете полесни тонови во пределот под веѓите и во внатрешниот дел на окото за оптички да ги зголемите очите.
Нежно измешајте ја границата помеѓу светлите и темните нијанси.
За подолготраен ефект, пред да нанесете сенки можете да користите база за шминка.