Bell HypoAllergenic Advent Kalendar 2023

Bell HypoAllergenic Advent Календар 2023

2,990 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, подарете или изненадете се себеси со високовалитетниот и единсвен Avent календар на Bell HYPOAllergenic. Во 24-те прозорчиња ќе ги најдете нашите најпопуларни Bell HYPOAlergenic производи за шминка и специјално одбрани додатоци за разубавување.

Календарот е направен од сертифициран FSC картон, поддржувајќи одржливо управување со шумите.

 • Limited Edition
 • Посебен избор на козметички производи
 • 13 производи со стандартна големина
 • 5 производи во мини големина
 • 6 аксесоари (додатоци)
 • Сите производи се хипоалергени погодни за чувствителна кожа
 • Стилско пакување со новогодишни мотиви

Список на производи:

 1. Bell HYPOAllergenic Detoxing еликсир за лице 01 (мини производ)
 2. Bell HYPOAllergenic Hydra двофазен серум 01 (мини производ)
 3. Bell HYPOAllergenic База против црвенило на лицето (мини производ)
 4. Bell HYPOAllergenic Течен коректор со алое SPF 25 001, LIGHT (производ со стандартна големина)
 5. Bell HYPOAllergenic Ultra хајлајтер стик 01 (производ со стандартна големина)
 6. Bell HYPOAllergenic Fresh руменило за лице 02 (производ со стандартна големина)
 7. Bell HYPOAllergenic Фиксирачка пудра во прав (мини производ)
 8. Bell HYPOAllergenic Сенки Bright 01 (мини производ)
 9. Bell HYPOAllergenic Молив за очи Long Wear 01 (производ со стандартна големина)
 10. Bell HYPOAllergenic Vegan гел – серум за трепки и веѓи 001 (производ со стандартна големина)
 11. Bell HYPOAllergenic Маскара Long&Volume 10 (производ со стандартна големина)
 12. Bell HYPOAllergenic Ultra Маскара за волумен 01 (производ со стандартна големина)
 13. Bell HYPOAllergenic Vegan пилинг за усни 001 (производ со стандартна големина)
 14. Bell HYPOAllergenic Vegan Collagen ноќна маска за усни 001 (производ со стандартна големина)
 15. Bell HYPOAllergenic Молив за усни Long Wear 04 (производ со стандартна големина)
 16. Bell HYPOAllergenic Ultra Care масло за нокти 01 (производ со стандартна големина)
 17. Bell HYPOAllergenic Долготраен лак за нокти 16 (производ со стандартна големина)  – нов дизајн
 18. Bell HYPOAllergenic Лак за нокти French Nail 01 (производ со стандартна големина) – нов дизајн

Аксесоари:

 1. Абсорбентни марамчиња
 2. Сунѓер за шминка
 3. Стегач за пунџа
 4. Козметичка четка
 5. Силиконска четка за маска
 6. Џебно огледало

Димензии: 380 x 290 x 85 мм; Тежина: 1.200 кг

MADE IN EU

 

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.