Neutrogena® Hydro Boost® Експресна хидратација спреј за тело 200ml

(0 оценки и коментари)

535 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Експресна и долготрајна хидратација на Вашето тело.

Навлажнувачкиот спреј за тело со експресен ефект „Neutrogena® Hydro Boost® Express Hydrating Body Spray“ ја спојува напредната технологија за хидратација на кожата на лицето со негата на телото, за брза хидратација и еластична и сјајна кожа цел ден. Оваа освежувачка, ултралесна формула што лади е дополнета со хијалуронска киселина, навлажнувач за нега на кожата со одлични карактеристики, кој може да задржи вода 1 000 пати од неговата тежина. Ја навлажнува кожата и:

Помага во задржувањето на влажноста на кожата – jа одржува рамнотежата на влажноста на кожата постојано навлажнувајќи ја кожата, секогаш кога е потребно.

Состав:

Вода, Глицерин, Изопропил Палмитат, Петролатум, Диметикон, Натриум хијалуронат, полисорбат 60, цетеарил оливат, Сорбитан оливат, С12-20 алкил глукозид, С14-22 алкохоли, Изохексадекан, Хидроксиетил акрилат/натриум Акрилоилдиметил таурат кополимер,Натриум хидроксид, Токоферил, Хлорфенезил, Парфем, Бензил алкохол

Начин на употреба:

Напрскајте одблизу за бран навлажнување или од подалеку за бран освежување.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Neutrogena® Hydro Boost® Експресна хидратација спреј за тело 200ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *