Neutrogena® Hydro Boost® Експресна хидратација спреј за тело 200ml

(0 оценки и коментари)

535 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Експресна и долготрајна хидратација на Вашето тело.

Нема на залиха

Навлажнувачкиот спреј за тело со експресен ефект „Neutrogena® Hydro Boost® Express Hydrating Body Spray“ ја спојува напредната технологија за хидратација на кожата на лицето со негата на телото, за брза хидратација и еластична и сјајна кожа цел ден. Оваа освежувачка, ултралесна формула што лади е дополнета со хијалуронска киселина, навлажнувач за нега на кожата со одлични карактеристики, кој може да задржи вода 1 000 пати од неговата тежина. Ја навлажнува кожата и:

Помага во задржувањето на влажноста на кожата – jа одржува рамнотежата на влажноста на кожата постојано навлажнувајќи ја кожата, секогаш кога е потребно.

Состав:

Вода, Глицерин, Изопропил Палмитат, Петролатум, Диметикон, Натриум хијалуронат, полисорбат 60, цетеарил оливат, Сорбитан оливат, С12-20 алкил глукозид, С14-22 алкохоли, Изохексадекан, Хидроксиетил акрилат/натриум Акрилоилдиметил таурат кополимер,Натриум хидроксид, Токоферил, Хлорфенезил, Парфем, Бензил алкохол

Начин на употреба:

Напрскајте одблизу за бран навлажнување или од подалеку за бран освежување.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Neutrogena® Hydro Boost® Експресна хидратација спреј за тело 200ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.