Young Derm Млеко за тело за нормална до сува кожа 200ml

(0 оценки и коментари)

197 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Млекото за тело YOUNG DERM е наменето за интензивна нега, долготрајна хидртација и заштита на нормалната до сува кожа.

Availability: outofstock
Бренд:Alkaloid, Young Derm
Сподели:

Нема на залиха

Овој производ содржи комбинација на емолиенти (омекнувачи) и на активни материи кои брзо ја рехидратизираат кожата, ја балансираат нејзината влажност, па кожата по уптребата станува нежна, мека, со негуван изглед. Формулацијата е збогатена со екосертифициран екстракт од манго.

Екстрактот од манго има антиоксидативно дејство, ги неутрализира штетните слободни радикали во кожата. Дејствува на подобрување на микроциркулацијата на кожата, со што ја подобрува размената на хранливите материи во клетките на кожата и таа станува мазна, нежна и еластична.
Д-пантенолот брзо навлегува во кожата и ја подобрува нејзината хидратација. Има антиинфламторно дејство, па не дозволува појава на иритации, а, вооедно, ја подобрува физиолошката епителизација на кожата.
Алантоинот ја помага хидратацијата, со што кожата останува мека, нежна и свиленикава. Тој, воедно, заштитува од појава на иритации и ја подобрува природната регенерација на кожата.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Young Derm Млеко за тело за нормална до сува кожа 200ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.