-40%

So!Flow Спреј за тело за блескава кожа – 150 ml

(0 оценки и коментари)

453 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За сјаен и негуван изглед на Вашата кожа со егзотичен мирис на кокос и манго!

Шифра: 85010
Availability: instock
Бренд:So!Flow
Сподели:

Спрејот за тело за блескава кожа е органски производ наменет за беспрекорна нега на телото. Овој спреј благодарение на природните активни состојки длабински ја хидратира и регенерира сувата кожа и ја прави помазна и поеластична е наменето за нега на лице, коса и тело. Комбинацијата од ниацинамид и екстракти од куркума и азиска центела има моќно потхранувачко, антивоспалително и антиоксидантно дејтво, ги забрзува природните регенеративни процеси на кожата и производството на колаген, еластин и хијалурон со што се зголемува хидратацијата и еластичноста на кожата и се изедначува тенот. Благодарение на златните честички со кои е збогатен овој спреј дополнително ќе можете да го истакнете потемнетиот тен. Наменет е за нега на сите типови на кожа во текот на целата година, а особено во летниот период кога заради надворешните влијанија (сонце, ветер, хлор и сл.) на нашата кожа и е потребна дополнително и помоќно хидратирање и потхранување.

Начин на употреба: пред употреба добро проклатете го спрејот, рамномерно напрскајте на целото тело и уживајте во блескавиот и здрав изглед на Вашата кожа.

Пакување: 150 ml

Состав: Aqua, Glycerin, Polysorbate 80, Betaine, Niacinamide, Theobroma Cacao Seed Extract, Curcuma Longa Root Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum,  Centella Asiatica Extract, Mica, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Acrylates/ Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Titanium Dioxide, Calcium Sodium Borosilicate, Sodium Hydroxide, Iron Oxides, PEG-12 Dimethicone, Tin Oxide, Citric Acid,  Parfum, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, CI 77891, CI 77491*

* Составот на производот може да претрпи промени за да биде во согласност со најновите ЕУ регулативи за безбедност на козметичките производи. Целосниот и точен состав секогаш е транспаренто напишан на оригиналното пакување!

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “So!Flow Спреј за тело за блескава кожа – 150 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.