Sattwa млеко за тело со колаген 250ml

185 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

SATTWA Хидратантно млеко за тело со бадемово масло, камилица и Д-пантенол.

Бренд:Alkaloid, Sattwa
Сподели:

Нема на залиха

Хидратантното млеко за тело Sattwa содржи активни состојки од природно потекло кои брзо ја надоместуваат потребната влажност на кожата и истовремено ја негуваат и ја потхрануваат. Особено се препорачува за секојдневна нега на сува и на чувствителна кожа.

pH-вредноста на млекото е блиска до pH-вредноста на здравата кожа, што, заедно со активните компоненти, дополнително помага во одржување на природниот баланс на кожата и во подобрувањето на нејзината заштитна функција.

Производот е дерматолошки тестиран.