Sattwa крем за обликување на телото 150ml

485 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

SATTWA кремот за обликување и за затегнување на телото содржи растителен антицелулитен комплекс кој помага припроцесот на намалувањена целулитот и на поткожното масно ткиво. Истовремено, го потпомага и затегнувањето на кожата.

Бренд:Alkaloid, Sattwa
Сподели:

Нема на залиха

Специјално дизајнираната туба има апликатор преку кој се нанесува кремот. Трите кугли од апликаторот нежно ја масираат кожата подобрувајќи ја циркулацијата на тоа место. Секоја хербална состојка дејствува целно на одреден дел од механизмот за справување со вишокот масни наслаги. Го потпомага намалувањето на создавање на масни наслаги ја подобрува циркулацијата на местото каде што се аплицира и ја затегнува кожата.

Екстракт од спирулина,
Природен изофлавон,
Кофеин,
Карнитин,
Витамин Е,
Екстракт од див костен,
Екстракт од шимширика.
Производот е дерматолошки тестиран