Sattwa глицерински сапун со антицелулитен ефект

68 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Sattwa глицеринскиот сапун за пилинг со антицелулитен ефект, ефикасно ги чисти порите од нечистотии, ги отстранува мртвите клетки, ја омекнува и ја освежува кожата. Содржи Luffa Cylindrica којашто и обезбедува на кожата активен пилинг и нежна масажа. Оваа блага абразивна состојка од природно потекло механички ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата.

Со редовна употреба се намалува создавањето масни наслаги, се подобрува циркулацијата, се затегнува кожата, а сето тоа доведува до намалување на целулитот. Високиот процент на глицерин и обезбедува на кожата долготрајна влажност и мекост.

Бренд:Alkaloid, Sattwa
Сподели: