Rilastil крем за стрии (200ml)

(0 оценки и коментари)

1,672 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Rilastil крем за стрии е специфичен третман против стрии, кој преку својата богата и кремаста текстура е погоден за позитивна и долга масажа. Може да се користи во бременост и за време на доењето.

За време на воспалителната фаза, кога стриите изгледаат црвени, нанесете ампули за стрии Rilastil два пати на ден, додека стриите не исчезнат или не станат белузлави. Нежно тапкајте по стриите, но без масажа, за дополнително да не ги иритирате стиите и да дозволите производот да се впие. Дополнително, нанесете крем за стрии Rilastil во областите околу стриите за да спречите појава на нови.

Шифра: RILAST20
Availability: instock
Бренд:Rilastil
Сподели:

Третман на одржување: кога стриите ќе избледат до белузлава боја и за да спречите појава на нови белези, продолжете со нанесување на Rilastil крем за стрии два пати на ден.

  • дерматолошка безбедност – клинично дестирано
  • физиолошка pH
  • некомедоген
  • хипоалерген
  • со есенцијални аминокиселини
  • емолиентно дејство
  • може да се користи за време на бременост и доење

Активни состојки

  • Есенцијални киселини – помагаат во реструктуирањето на дермисот
  • Масло од оризови трици – длабоко ја храни кожата, правејќи ја поеластична и мека
  • Витамински комплекс – го спречува развојот на нови стрии, благодарение на неговото дермотрофно дејство

Состав на Rilastil крем за стрии:

Aqua (Water) • PEG-8 Beeswax • PEG-8 • Olus (Vegetable) Oil • PEG-6 Stearate • Ethylhexyl Palmitate • Oryza sativa (Rice) Bran Oil • C12-15 Alkyl Benzoate • Dimethicone • Sodium PCA • Panthenol • Triisostearin PEG-6 Esters • PEG-32 Stearate • Glycol Stearate • Arginine • Glyceryl Stearate • PEG-100 Stearate • Leucine • Isoleucine • Valine • Tocopheryl Acetate • Hydrolyzed Glycosaminoglycans • Carbomer • Niacinamide • Allantoin • Oryzanol • Ethyl Linolenate • Ethyl Oleate • Ethyl Linoleate • Hydrolyzed Vegetable Protein • Hydrogenated Lecithin • Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate • Phenoxyethanol • Ethylhexylglycerin • Disodium EDTA • Parfum (Fragrance)

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Rilastil крем за стрии (200ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.