L’BIOTICA – Маска за пилинг на стапала во форма на чорапи

360 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

  • Ефикасно го отстранува мртвиот-нечуствителен епидермис, сите клавуси и плускавци на кожата на стапалата
  • Го нормализира циклусот на пилинг и го поддржува обновувањето
  • Интензивно ја измазнува кожата на стапалата
  • Ја храни и регенерира кожата на стапалата
  • Стапалата стануваат совршено мазни, меки и нежни
  • Професионален третман кој може да се изврши дома
Количина: 1 пар
Availability: outofstock
Бренд:Logona
Сподели:

Нема на залиха

Маската за пилинг на стапала во форма на чорапи наполнети со активна течност. Професионален третман кој може да се изврши дома.

ЕФЕКТ:
– Маската базирана на активни растителни киселини ефикасно го отстранува мртвиот, нечуствителен епидермис.
– Го нормализира циклусот на пилинг, го поддржува обновувањето, ја регенерира и интензивно ја измазнува кожата на стапалата.
– Со редовна употреба го спречува создавање на силни клавуси.

Маската базирана на активни растителни киселини ефикасно ги отстранува мртвите епидермиси, сите клавуси и плускавци на кожата на стапалата.
Освен што прави пилинг, маската ја храни и регенерира кожата на стапалата благодарение на содржината на уреа, екстракт од овошје од папаја и лимон. Екстрактот од камилица нежно ја смирува свежо ексфолираната и обновена кожа.

По третманот за пилинг, стапалата се совршено мазнимеки и нежни.

Плускавците и клавусите почнуваат да се лупат 4 до 10 дена по употребата. Во текот на постапката не треба да се користи ренде или други средства за отстранување на плускавците. Должината на процесот на пилинг ќе зависи од состојбата на кожата на стапалата пред третманот.

За да се одржи ефектот на мазни стапала, третманот може да се повторува на секои 30 дена.

По завршувањето на пилингот, за да се консолидира ефектот, се препорачува употреба на “L’BIOTICA“ –  Регенеративна маска за стапала во форма на чорапи.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.