Kiberg Odorex Deo Antiperspirant Roll-on за Пазуви

750 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Против прекумерно потење и непријатен мирис на пазувите и дланките со ефект до 10 дена

Roll-on против потење и непријатен мирис на пазувите и дланките, која овозможува до 10 дена на заштита по само една апликација. Единствениот механизам делува само на хиперактивни потни жлезди, без да влијае на целокупната терморегулација. Се користи според шема во согласност со ритамот на вашето тело.

Ако сакате, можете да го комбинирате со парфеми, дезодоранси и сапуни кои не влијаат на неговиот ефект.

Ефикасен и економичен производ.

Шифра: ODOREX32
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Погоден за:

 • прекумерно потење и непријатен мирис
 • дланки и пазуви

Дејство:

 • Заштитува од потење 10 до 14 дена
 • Ги отстранува непријатните мириси
 • Не ја нарушува терморегулацијата
 • Не остава дамки на облеката

Како да се користи

 • Пред првата употреба навечер, измијте ги пазувите со сапун и вода и проверете дали се совршено суви, а потоа нанесете го спрејот. Наутро исплакнете со вода. Повторете ја постапката 3 последователни вечери на здрава, измиена и добро исушена кожа.
 • За да го одржите ефектот, потоа нанесете еднаш на секои 7 до 14 дена според вашиот личен распоред. На пример, ако се појави потење на 10 -тиот ден по првата употреба, нанесете го Одорекс Део еднаш на секои 9 дена. Во овој интервал можете да користите парфеми, дезодоранси и сапуни, бидејќи тие не влијаат на ефективноста на ролната.

Важно:

 • Не треба да користите Odorex Deo секој ден!
 • Секогаш сушете го местото на апликација совршено пред да го нанесете производот.
 • Не планирајте депилација на денот на апликацијата.
 • Нанесете Odorex Deo само на здрава и неповредена кожа и најмалку 24 часа по депилација од пазувите.
 • Не користете го производот ако сте преосетливи на соли од алуминиум.
 • Ако почувствувате печење, чешање или црвенило, престанете да го користите производот. Ако симптомите не исчезнат во рок од 3 дена, консултирајте се со дерматолог.

Состав :

aqua, alcohol, aluminum chloride, glycerin, hydroxyethylcellulose, methenamine, parfum

Активни состојки

 1. Aluminium chloride-Алуминиум хлорид – штити од потење
 2. Glycerin-Глицерин – ја омекнува, навлажнува и ја зголемува еластичноста на кожата, ја штити од сушење и ги зголемува заштитните функции

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.