Hedera Vita Путер за тело Кокос

(0 оценки и коментари)

385 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Создадено од необработено, девствено кокосово масло кое има повеќенаменска употреба : совршено е како масло за масажа, лосион за тело, нежен хидратантен пилинг, средство за чистење на лице и отстранувач на шминка.

Многу ефикасно е како регенератор на кожата и косата кои длабински ги потхранува. Освен неговото антибактериско дејство, совршено ја смирува надразнатата кожа. Со мала количина на кокосово масло совршено ќе ја oтстраните целата шминка од Вашето лице. Покрај се останато, кокосовото масло блокира до 20% од сончевите зраци, ја штити кожата и допринесува до добивање совршен тен. Се препорачува за третман на кожата пред и по изложување на сонце за деца, возрасни и посебно за лица кои имаат проблеми со кожата како што се егзем, псоријаза или лица кои пројавуваат алергиски реакции на хемиски состојки од козметички производи.

Погоден е за секојдневна употреба, во секоја возраст.

 

Availability: outofstock
Бренд:Hedera Vita
Сподели:

Нема на залиха

Пакување:
100мл

Начин на употреба:
Нанесете го по туширање. Може да се употребува секојдневно

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Hedera Vita Путер за тело Кокос”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.