Heaven7 Ves-na антиперспирантен гел

(0 оценки и коментари)

220 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Антиперспирантен гел, 30 ml

МОЌЕН АНТИПЕРСПИРАНТЕН ГЕЛ ЗА ТРЕТМАН НА ПРЕКУМЕРНО ПОТЕЊЕ

Бенефити

го намалува прекумерното лачење на потните жлезди
спречува развој на бактерии и појава на непријатен мирис

Availability: outofstock
Бренд:Heaven7
Сподели:

Нема на залиха

Употреба

Се нанесува локално на проблематичните места (дланки, стапала, пазуви), еднаш дневно најдобро навечер. Се остава да делува преку ноќ за да се спречи прекумерното потење во текот на денот. Наутро треба да се измие со вода и сапун и да не се нанесува повторно во текот на денот.

Се користи секоја ноќ додека не се добие саканиот ефект ( околу 1 недела).

Hе се препорачува нанесување веднаш после бричење или депилација туку после 24 часа. Кога ќе се постигне ефектот, се продолжува со понатамошна примена еднаш до двапати неделно.

Само за надворешна употреба. Се нанесува исклучиво на сува кожа. Не се нанесува на осетлива, иритирана или повредена кожа.

Без парабени, конзерванси, бои и мириси

Состојки

Aqua, Aluminium, Chlorid Hexahydrate, Hydroxyethylcellulose

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Heaven7 Ves-na антиперспирантен гел”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.